language-switcher

 • Русский
 • X

  Залишіть ваш відгук

  Ваша оцінка

  Цена
  Качество
  Сроки
  • 044 353 00 01
  • 097 203 19 55
  • 048 738 77 81
  • 093 170 22 13

  Амортизована вартість: нюанси та необхідність

  Складно уявити компанію, яка здійснює діяльність виключно за рахунок власних коштів. Як правило, для успішного функціонування залучається стороннє фінансування, яке має бути правильно оформлене у бухгалтерських звітах та мати прогнозованість.

  Тому кожна компанія має правильно розподіляти фінансові потоки та загалом вміти планувати бюджет, а щоб це робити грамотно, необхідно аналізувати вартість фінансових активів. Так, важливим інструментом у цьому стає амортизована вартість. Розберемо суть цього терміну і з’ясуємо в якій ситуації і чому він такий важливий.

  Що таке амортизована вартість і коли вона використовується?

  Амортизованою вартістю називають таку вартість фінансового активу або зобов’язання, яка включає крім собівартості низку додаткових умов. Це може бути вартість за вирахуванням боргових зобов’язань, збільшена чи зменшена вартість за рахунок амортизації. Загалом, амортизована вартість означає різницю між первісною вартістю та наступною, яка залежить від якостей фінансового активу. Він може або дорожчати або дешевшати.

  Розраховується цей показник, виходячи з ефективної процентної ставки. Зобов’язання чи актив у разі може набути властивості зменшення корисності чи, навпаки, підвищення. У деяких випадках актив може бути визнаний як безнадійно збитковий. Це, як правило, пов’язано з тим, що сума боргових зобов’язань або кінцева амортизація перевищує його початкову вартість на момент придбання.

  Тому розрахунок чистої балансової вартості активу необхідний при фінансовому плануванні.

  Часто можна зустріти ситуацію, коли так само оцінюються інвестиції. У такому разі це називається амортизованою вартістю інвестицій. Вона застосовується до боргових цінних паперів, які спочатку купувалися з премією чи дисконтом. Ці цінні папери на момент придбання вже частково амортизовані та їхня вартість вже розрахована виходячи з ефективної процентної ставки. Такий розрахунок дозволяє привести цінні папери до погашення їхнього номіналу до необхідної дати.

  Вартість фінансового активу розраховується з урахуванням його амортизаційної вартості у кількох випадках. У першому випадку, якщо актив залучений до меж бізнес-моделі, яка побудована на утриманні активів для залучення грошових потоків. У другому випадку, якщо самі грошові потоки виступають як єдині платежі за основною позикою та її відсотками. Але, лише за умови, що контракт з цих грошових потоків було оформлено. Платіж надходить в обумовлені дати і йде виключно погашення боргу. Використовувати грошовий потік, який приносить такий цінний актив з іншою метою не можна.

  Види фінансових зобов’язань, які практично завжди враховуються на основі амортизованої вартості:

  • випущені облігації;
  • боргові зобов’язання;
  • видані векселі.

  Рідше, але все ж таки враховуються акції, які визнані зобов’язаннями.

  Фінансове зобов’язання або цінний актив, виданий компанії з розрахунком ефективної ставки в дуже рідкісних ситуаціях, може змінюватися. Умови, що призводять до перерахунку ефективної ставки, зазвичай пов’язані з реструктуризацією.

  Всі фінансові операції, які призвели до реструктуризації старого зобов’язання та укладання замість нього нового, списуються за рахунок доходів або витрат.

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

  Замовити доставку

  Авіа доставка Авіа доставка Сборные грузы Збірні грузи Контейнерные перевозки Контейнерні перевезення Авто доставка Авто доставка Выкуп Викуп Поиск поставщика Пошук постачальника

  Звертайтесь до нас

   Останні новини

   Доставка вантажів з Південної Кореї

   Південна Корея – країна, яка за короткий проміжок часу зуміла ...

   Викуп товару з майданчика TAOBAO

   Китайський торговий майданчик TaoBao поєднує велику кількість продавців, орієнтованих на ...

   Доставка вантажів з Тайвані

   Тайвань входить до топ-10 найбільших виробників у світі. У цій ...

   Рецензії на есе – кому користуватися?

   Багато авторів, у тому числі письменників, часто ігнорують послугу есе ...

   language-switcher-fixed

  • Русский
   • 044 353 00 01