language-switcher

  • Русский
  • X

    Залишіть ваш відгук

    Ваша оцінка

    Цена
    Качество
    Сроки
    • 044 353 00 01
    • 097 203 19 55
    • 048 738 77 81
    • 093 170 22 13

    Фінансова грамотність: основні правила.

    На жаль, фінансової грамотності не навчають у сучасних школах, проте вміти грамотно вміти розпоряджатися своїми доходами та враховувати витрати – надзвичайно важливо. Саме фінансова грамотність дозволяє відчутно примножувати доходи, дозволяє робити накопичення, та й загалом, робить життя суттєво легшим. Фінансова грамотність – це, за фактом, здатність грамотно розраховувати та розподіляти свій бюджет з урахуванням накопичень, а також – збільшувати дохід. Безперечно, ніхто не народжувався фінансово грамотним: цьому, звичайно ж, можна навчитися. І в цій статті ми розповімо вам, як це зробити.

    Як навчитися фінансової грамотності?

    1. Гроші люблять рахунок. Аксіомою є те, що гроші люблять рахунок. На перший погляд може здатися, що достатньо не витрачатиме зайвого. Однак наприкінці місяця ми не можемо зрозуміти куди поділися всі гроші. Дуже важливо фіксувати, який ви отримуєте дохід і на що, в основному, ви витрачаєте свій бюджет. Скрупульозно вираховувати кожну копійку точно не варто, але все ж таки за основними статтями витрати повинні бути підраховані з точністю до декількох рублів. Адже найкорисніші фінансові звички — планування заощаджень та контроль власних витрат. Робити це можна вручну: наприклад, просто скрупульозно збирати всі чеки – навіть від покупки різного роду дрібниць. Також ви можете завести спеціальний додаток для смартфона, яких зараз дуже багато, які, як правило, ще й синхронізуються з вашим банківським обліковим записом – і всі витрати фіксуються дуже швидко та зручно. Таким чином, коли ваш дохід і ваші витрати будуть структуровані, ви зрозумієте, куди саме в основному йдуть гроші і як ви можете скоригувати і доходи, і витрати.
    2. Дохід більше, ніж витрата – це залізне правило фінансової грамотності. Якщо ваші витрати більше, то варто переглянути доходи: наприклад, змінити роботу на більш оплачувану, знайти варіанти пасивного доходу, інвестувати будь-куди. Іноді навіть варто перекваліфікуватися.
    3. Обов’язково відкладайте гроші. Намагайтеся планувати свої витрати таким чином, щоб у залишку завжди була сума заощаджень. В ідеалі відкладати 10% доходу щомісяця. Підлітки та молоді люди можуть відкладати мінімальну суму – це дозволить прищепити собі корисну звичку на все життя.
    4. Наявність фінансової подушки. Цей пункт дуже логічно випливає із попереднього. Якщо ви вмієте накопичувати – то у вас завжди будуть заощадження. Коли настають важкі часи людина, яка має хоч невеликі заощадження, вже почувається впевненіше. Тому так важливо відкладати частину доходу. Неважливо, куди будуть витрачені гроші: у тому самому “чорному дні”, на здоров’я, на подорож чи на те, щоб відкрити власний бізнес. Як мінімум, таке підстрахування забезпечить ваш спокій. Щомісячні заощадження залежать від вашого заробітку, цілей, часу та необхідної суми. Фінансова подушка, яка відповідає розміру 5-6 заробітних плат, дає впевненість у завтрашньому дні, навіть якщо ви залишитеся без роботи на деякий час.
    5. Копійка рубль береже. Дуже важливо розуміти, що зазвичай гроші йдуть не стільки за великими статтями витрат, скільки за дрібними. Адекватна економія коштів має бути постійно, навіть коли фінансів вистачає, не варто навіть викидати копійки на вітер. Щодня ми витрачаємо чималі суми на дрібниці, якими майже не користуємось, або просто викидаємо. Це може бути будь-що: регулярна купівля кави на виніс, харчування у фастфудах, неправильно організований проїзд на роботу. Разово суми здаються несерйозними, але якщо ви розрахуєте, скільки ви витрачаєте на подібні речі на місяць, то точно замислитеся. Це привід скоротити свої витрати.
    6. Оформляючи позику, ретельно обирайте кредитора. Звичайно, ми всі, так чи інакше, стикаємося з необхідністю взяти кредит. І дуже важливо вибрати кредитора так, щоб не надто переплачувати. А ще вкрай важливо погашати кредити вчасно: так ви вбережете себе від штрафів за прострочення за кредитом та високі проценти.
    7. Не робіть спонтанних покупок. Або ж, якщо ви – запеклий шопоголік, то виділіть собі певну суму на місяць саме на спонтанні покупки. Таким чином, ви витрачатимете на них набагато менше грошей, ніж якби цей процес був неконтрольованим.
    8. Тратьте розумно. Слідкуйте за знижками, акціями, різноманітними вигідними пропозиціями. Ви здивуєтеся, скільки грошей можна заощадити таким чином.
    9. Користуйтесь функцією кешбеку, які пропонують багато банків при оформленні платіжних карток. Ця функція дозволяє отримувати назад частину витрачених коштів з картки.
    10. Не ведіться на мальовничу рекламу. Реклама – це унікальний інструмент, який змушує нас купувати все більше і більше, а отже, витрачати більше грошей. Як правило, йдеться про неконтрольовані покупки.
    11. Знайдіть, куди інвестувати. Навіть якщо ви не маєте надто великої суми для вільних витрат, все одно, інвестиції – це дуже важливо: багато хто недооцінює всі їхні переваги. За фактом інвестиції забезпечують вас пасивним доходом. Це може бути будь-що: депозит, вклад у бізнес, краудфандинг, купівля цінних паперів – виберіть те, що вам підійде.

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Замовити доставку

    Авіа доставка Авіа доставка Сборные грузы Збірні грузи Контейнерные перевозки Контейнерні перевезення Авто доставка Авто доставка Выкуп Викуп Поиск поставщика Пошук постачальника

    Звертайтесь до нас

      Останні новини

      Доставка вантажів з Південної Кореї

      Південна Корея – країна, яка за короткий проміжок часу зуміла ...

      Викуп товару з майданчика TAOBAO

      Китайський торговий майданчик TaoBao поєднує велику кількість продавців, орієнтованих на ...

      Доставка вантажів з Тайвані

      Тайвань входить до топ-10 найбільших виробників у світі. У цій ...

      Рецензії на есе – кому користуватися?

      Багато авторів, у тому числі письменників, часто ігнорують послугу есе ...

      language-switcher-fixed

    • Русский
      • 044 353 00 01