Кредитне навантаження – це сукупний обсяг ваших зобов’язань перед банками та мікрофінансовими організаціями. Саме від розміру загального боргового навантаження та його ставлення до доходу позичальника багато в чому залежить позитивне рішення банку про видачу кредиту. Іншими словами, банк оцінює, який відсоток своїх коштів ви витрачаєте на обслуговування чинних позик: це потрібно для розуміння того, чи ви все ще є платоспроможним для того, щоб виплачувати наступний борг. Занадто велике боргове навантаження псує вашу кредитну історію і, при необхідності нової позики, у вас можуть виникнути складності: як правило, в таких ситуаціях банки все ж таки відмовляють. А при низькому кредитному навантаженні, або ж повній відсутності такий, кредит, надалі, ви зможете отримати максимально легко і на найбільш вигідних умовах.
Як правильно знизити своє кредитне навантаження?
- Дізнайтеся про своє боргове навантаження. Звичайно, для початку вам потрібно дізнатися, з чим працювати. Отримати інформацію про заборгованість по всіх кредитах, що діють, включаючи кредитні картки, можна за допомогою кредитної історії, причому зробити це можна навіть не відриваючись від комп’ютера, прямо зараз. Існує достатньо сервісів, які дозволяють це зробити навіть безкоштовно.
- Перегляньте ліміти кредитних карток. В ідеалі, не варто виходити до свого кредитного ліміту: щоб не збільшувати кількість боргів, постарайтеся використовувати власні кошти на картах. Намагайтеся не відкривати багато кредиток: за ними буває складно встежити. Дуже важливо розуміти, що певний мінус за вашою кредитною карткою – це теж кредит, до його виплати треба поставитися так само відповідально, як і до всіх інших.
- Об’єднайте багато маленьких кредитів в один великий. Як мінімум, вам стане зручніше: не доведеться пам’ятати в голові розмір та дату платежів за всіма кредитами. А за сприятливого результату подій, ви можете отримати ще й нижчу відсоткову ставку: що загалом, зробить ваш кредит відчутно вигіднішим.
- Рефінансуйте дорогі кредити. Банки зараз активно пропонують програми перекредитування. Програми рефінансування банки пропонують, загалом, різні та пропонують їх досить активно: адже банки, зрештою, також зацікавлені в тому, щоб ви віддали свою заборгованість швидко та досить успішно.
- Використовуйте можливості дострокового погашення. Вся сума дострокового погашення завжди йде до заліку основного боргу. А за скороченням «тіла» кредиту, знижується і розмір нарахованих відсотків. Тому вам зовсім необов’язково розтягувати кредит на довгий час і обмежуватись мінімальним платежем щомісяця – чим більше ви виплачуватимете щомісяця, тим менше, зрештою, ви переплатите.
- Почніть віддавати дрібні кредити. Таким чином, якщо кредитів у вас багато, у вас менше накопичуватиметься відсотків – адже самі по собі маленькі кредити ви ліквідуєте досить швидко. Особливо це стосується невеликих споживчих кредитів та боргів за кредитними картками.
- Спробуйте знайти додаткове джерело доходу. Таким чином ви можете закрити наявні кредити швидше.
- Почніть ретельніше планувати свої витрати. Наприклад, спробуйте віддавати 20% своїх щомісячних прибутків на виплату наявних кредитів. Так, це досить непросто і одна п’ята доходу – це не так уже й мало. Але іноді варто затягнути паски тугіше, щоб швидше досягти потрібної мети.
- Організуйте максимально ретельний трекінг фінансів. Бажано, наприклад, користуватися спеціальними мобільними програмами, які дозволяють враховувати витрати за тими чи іншими статтями, а також витрачати менше грошей на непотрібні речі.
Що робити, якщо не вдається віддати борги за кредитами?
Якщо ваші борги за кредитами вже дуже високі, то ви можете скористатися крайнім заходом – новим кредитом. Це – вихід на межі фолу, адже за фактом, ще одним кредитом, ви за фактом, ще раз підсилите своє кредитне навантаження. Але якщо ви усвідомлюєте, що ви періодично допускаєте прострочення, сплачуєте штрафи, а також відчутно збільшуєте суму процентів, що виплачуються, то цілком можливо, що має сенс якнайшвидше закрити кредит, або ж внести суму, необхідну для відновлення пільгового періоду і, тим самим, все ж таки покращити своє кредитне навантаження. Якщо через зіпсовану кредитну історію, банки не хочуть давати вам кредити, спробуйте звернутися до послуг мікрофінансових організацій або приватних інвесторів: їх далеко не завжди цікавить ваша кредитна історія. Зокрема, їх ви можете знайти на сайті finsocial.ru та самостійно домовитися про умови кредиту, які задовольнять обидві сторони.
Залишити відповідь