language-switcher

 • Русский
 • X

  Залишіть ваш відгук

  Ваша оцінка

  Цена
  Качество
  Сроки
  • 044 353 00 01
  • 097 203 19 55
  • 048 738 77 81
  • 093 170 22 13

  Як навчитися правильно планувати власний бюджет?

  Планування особистого бюджету – це надзвичайно важлива частина фінансової грамотності загалом. Якщо ви хоч раз ловили себе на думці про те, що ви витрачаєте більше грошей, ніж насправді можете дозволити, а також на думці про те, що непогано було б відкладати щомісяця певну суму, щоб створити свого роду фінансову подушку безпеки , то наша стаття про планування особистого бюджету – для вас!

  Як навчитися правильно планувати особистий бюджет?

  Насправді це не так складно, як може здатися на перший погляд. По-перше, ви можете почати користуватися спеціальними мобільними програмами, які дозволяє трекати ваші доходи та ваші витрати. По-друге, ви можете, в принципі, переглянути як свої доходи, так і свої витрати.

  1. Почніть збирати. Заощадження – це ваш недоторканний запас. Залазити в нього не рекомендується за жодних умов. Збирати можна на довгострокову мету (відпустку, машину, навчання) і на щось бажане у найближчій перспективі (квитки на концерт улюбленого гурту, нові меблі та інше). Нагромадження також будуть “подушкою безпеки” на випадок форс-мажорних ситуацій. Навіть за відсутності форс-мажорних ситуацій, ваш недоторканний запас ви зможете надалі витратити на щось корисне і потрібне. Або, зрештою, інвестувати цю суму кудись, щоб гроші почали працювати на вас і у вас був шанс отримувати пасивний дохід.
  2. Дуже важливо правильно розподіляти ті доходи, які ви вже маєте. Однією з найпопулярніших схем розподілу особистих фінансів є правило 50/20/30. 50% зарплати відводиться на обов’язкові платежі, 20% – на накопичення, якщо немає боргів та кредитів, а 30% – на розваги, подарунки та шопінг. Спробуйте розрахувати ваш бюджет за цією схемою:
  3. Поділіть усі ваші витрати на обов’язкові (квартплата, їжа, транспорт) та бажані (подарунки, розваги, одяг, кафе). Обов’язковими витратами в жодному разі не можна нехтувати на користь необов’язкових.
  4. Проаналізуйте витрати – викресліть зі списку те, без чого можна обійтися або на чому можна заощадити. Саме тому дуже важливо фіксувати всі свої витрати – щоб надалі можна було їх проаналізувати та оптимізувати.
  5. Виділіть на обов’язкові витрати половину доходу та оцініть, чи змогли б ви прожити на цю суму. Якщо такий варіант розподілу бюджету не для вас, виділіть на проживання більшу суму. Але відкладати гроші просто обов’язково.
  6. Складіть бюджет, за яким половина зарплати йтиме на те, без чого прожити не можна, 1/5— на накопичення чи виплату боргів та кредитів, а решту — на розваги та необов’язкові покупки. Як правило, саме такий підхід дозволяє максимально ефективно оптимізувати витрати та знайти ресурс для заощаджень та виплат кредитів.

  Далі у статті розповімо докладніше, як працювати з кожним типом витрат.

  Обов’язкові витрати:

  1. Порахуйте, скільки ви витрачаєте за місяць на комунальні послуги, оплату інтернету, мобільного зв’язку, кредити. За фактом, це ті витрати, без яких не можна обійтися і ігнорування їх може призвести до проблем.
  2. Приблизно оцініть витрати на транспорт. Якщо це машина – то на бензин, якщо ви користуєтеся громадським транспортом – на оплату проїзду.
  3. Є ще й обов’язкові річні витрати: техогляд машини, страховка, техобслуговування, відпустка. Не забувайте, що витрачатися необхідно також на медицину: як мінімум, на профілактичні огляди та щеплення.
  4. Якщо у вас є кредити, обов’язково погашайте раз на місяць, як мінімум, обов’язковий платіж. Це допоможе вам уникнути прострочень і, таким чином, ви не платитимете за них штрафи та подвійні відсотки. У будь-якому випадку, борг – платежем червоний, не забувайте про це. Плюс – чим швидше ви попрощаєтеся з боргами, тим швидше ви зможете відкладати гроші на будь-які ваші цілі – хоч на бізнес, хоч на нерухомість, хоч на відпустку.
  5. Сюди варто віднести витрати на харчування.

  Необов’язкові витрати

  Як правило, значній оптимізації підлягають саме необов’язкові витрати. Наприклад:

  1. Походи в кафе та ресторани можна замінити на домашню їжу як мінімум частково.
  2. Кошти з догляду, косметику можна також знайти в дешевшому сегменті і, найімовірніше, аналогічне за складом.
  3. Щоб заощадити на одязі, намагайтеся купувати речі на розпродажах – але класичні, поза трендами та гарною якістю. Те саме стосується і взуття.
  4. Розваги – ще одна стаття необов’язкових витрат. У будь-якому випадку балувати себе потрібно, але переглянути витрати такого типу також необхідно.

  Насправді, фінансове планування та планування бюджету – це справді не так складно, як може здатися на перший погляд. Ви здивуєтеся, наскільки простіше житиме після оптимізації ваших витрат.

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

  Замовити доставку

  Авіа доставка Авіа доставка Сборные грузы Збірні грузи Контейнерные перевозки Контейнерні перевезення Авто доставка Авто доставка Выкуп Викуп Поиск поставщика Пошук постачальника

  Звертайтесь до нас

   Останні новини

   Доставка вантажів з Південної Кореї

   Південна Корея – країна, яка за короткий проміжок часу зуміла ...

   Викуп товару з майданчика TAOBAO

   Китайський торговий майданчик TaoBao поєднує велику кількість продавців, орієнтованих на ...

   Доставка вантажів з Тайвані

   Тайвань входить до топ-10 найбільших виробників у світі. У цій ...

   Рецензії на есе – кому користуватися?

   Багато авторів, у тому числі письменників, часто ігнорують послугу есе ...

   language-switcher-fixed

  • Русский
   • 044 353 00 01