Бізнес з Китаєм неймовірно популярний і саме Китай є найбільшим світовим хабом постачальників різних товарів. Кількість місцевих фабрик, заводів, виробництв, мануфактур справді вражає і, поза всяким сумнівом, можна сказати те, що в Китаї можна знайти дійсно абсолютно все. Причому всупереч багатьом стереотипам знайти там можна реально якісні та недорогі товари, закупівельна вартість яких падає також, якщо ви робите оптові покупки. Але найважливіше, на нашу думку, пошук правильного постачальника. Постачальники можуть бути різними, якість товару – теж. І в цій статті ми хотіли б трохи докладніше поговорити про те, як можна мінімізувати ризики при роботі з Китаєм.

Як можна мінімізувати ризики при роботі з Китаєм?
Спочатку варто визначитися з тим, які ризики тут у принципі можливі. Це може бути все, що завгодно – і випадкова велика закупівля товарів неналежної якості, і ризик напоротися на шахраїв, і форс-мажори, пов’язані з логістикою.
Прибрати всі ризики у бізнесі з Китаєм, як практично у будь-якому іншому бізнесі, практично неможливо. Але можна їх мінімізувати, тобто. зробити свідомі дії для того, щоб максимально зменшити ймовірність настання небажаних подій. Звичайно, можуть бути форс-мажори, від яких ніхто не застрахований: зокрема, навряд чи бізнесмени могли передбачити півроку тому, що епідемія коронавірусу дійде до тих масштабів, які ми можемо зараз спостерігати. Але все ж таки, чим більше ви озброєні проти різного роду негараздів, тим краще. Слід також зауважити, що це чогось варте. Тобто, на певні витрати заради зниження ризиків доведеться піти. Ці дії правильніше розглядати як свого роду страхування, коли страховий платіж у десятки, сотні, а іноді й у тисячі разів менший від можливих збитків.
Ризики під час роботи з Китаєм: які можуть бути?
- Вірогідність зустріти шахраїв серед постачальників. Це найперший ризик і, можливо, найголовніша небезпека на початку роботи з Китаєм, яка може назавжди відбити полювання займатися цим вектором розвитку бізнесу. Насправді такі ризики є і на дуже відомих сайтах на кшталт Аліекспрес і Таобао, незважаючи на те, що ці сервіси все ж таки намагаються перевіряти продавців. Причому, як не дивно, найбільша кількість шахраїв зустрічається якраз у тих галузях і тих продуктах, які становлять найбільший інтерес у плані заробітку. Ці ж товари найпопулярніші у новачків. Це мобільні телефони та планшети, високотехнологічні пристрої та «гарячі» новинки ринку. Щоб мінімізувати такий ризик, важливо дуже добре перевіряти постачальників: вибирати лише тих, хто має велику кількість позитивних, реальних відгуків, не вестись на пропозиції з підозріло низькими цінами на товари. Звичайно, варто проаналізувати всю інформацію про цього постачальника в Інтернеті, а також запросити сертифікати.
- Ризик втратити гроші. Цей ризик виникає в момент, коли ви розмістили замовлення та перераховуєте постачальнику передоплату. Насправді, якщо ви впевнені в існування та репутації вашого постачальника, перевірили його дистанційно або відвідали особисто, ризик втратити гроші вже значно знижений. , повернути гроші. Наприклад, це можна зробити за допомогою PayPal.
- Ризик непоставки товару На перший погляд, трохи маячний ризик, але він також існує. З китайцями можливо все, і такі випадки також були, вони зазвичай на слуху. Мінімізується цей ризик насамперед укладанням контракту. Дуже багато бізнесменів нехтують укладанням контрактів з китайськими постачальниками, обмежуючись інвойсом, по суті, просто рахунком на оплату. Причому тут цей ризик можливий як з боку китайського постачальника, так і з боку логістів. Тому ми дуже рекомендуємо вам співпрацювати тільки з логістичними компаніями, які добре себе зарекомендували, у яких не було кейсів втрати посилок у їхньому бізнес-анамнезі.
- Ризик того, що вам надішлють товар низької якості. Звичайно, навколо китайських товарів є певні стереотипи. Потрібно розуміти, що китайські виробники виготовляють продукцію практично на весь світ. І що найчастіше виробничі потужності відомих компаній та відомих брендів фізично розташовані саме в Китаї, тому суть тут полягає не в країні-виробнику, на неякісного постачальника можна натрапити і в Європі, і в США. Убезпечити від подібного роду форс-мажорів вас може контракт, в якому повинні бути детально прописані всі необхідні параметри товарів, що вас цікавлять. Обов’язково проконсультуйтеся з юристами перед укладанням такого договору: щоб у вас були інструменти, які дозволять вимагати неустойку у разі отримання товару неналежної якості.
- Ризик нестабільності якості при постійних постачаннях. Навіть якщо ви вже отримували постачання товарів хорошої якості від цього постачальника, завжди є ризик того, що наступна партія буде вже невдалою. Знову ж таки, тут ваш захист – укладений вами з постачальником контракт, де всі параметри якості мають бути описані максимально детально та детально.
Як можна знайти постачальника в Китаї та організувати доставку?
Звичайно ж, ви можете знайти постачальника і просто онлайн, а також скористатися популярними сервісами послуг логістики, але все ж таки, в роботі з Китаєм дуже важливий грамотний посередник. Саме таким посередником може стати для вас компанія Topcargo. У нас – величезний досвід пошуку постачальників та організації доставки, можливість здійснення закупівель та доставки на наш склад у Китаї, а також авіа та карго доставка за найбільш вигідними цінами та завжди у строки! Бізнес з Китаєм разом із нами – це просто!
Залишити відповідь