language-switcher

 • Русский
 • X

  Залишіть ваш відгук

  Ваша оцінка

  Цена
  Качество
  Сроки
  • 044 353 00 01
  • 097 203 19 55
  • 048 738 77 81
  • 093 170 22 13

  Правила видачі вантажів: ідентифікація, відповідальність, претензії

  Кожна транспортна компанія має можливість сформулювати та прийняти власні правила роботи, які не суперечать законодавству України. Коли йдеться про міжнародні перевезення, набирають чинності правила Конвекції, складеної в Женеві ще 1956 року.

  Всі існуючі закони регламентують правила поводження з вантажем для замовника, їх упакування, транспортування, а також передачі власнику. Останній пункт є актуальним з деяких причин. Власник бажає отримати вантаж у безпеці, перевізник виконати свої зобов’язання.

  Як видати вантаж на руки клієнту?

  Існує ряд прецедентів за фактом отримання, в яких одна із сторін висловлює невдоволення здійсненими діями. До них належить таке:

  • видача доставки особі з підробленими документами;
  • втрата вантажу або його частини;
  • псування майна (з’ясовується з чиєї вини);
  • відмова одержувача упорядкувати салон автомобіля після перевезення птиці, тварин, іншого.


  Сьогодні, щоб уникнути будь-яких неприємних ситуацій, сторони чітко домовляються про нормативні документи, які вимагаються при видачі. Багато компаній підключають послугу аутентифікації за допомогою одноразового пароля через СМС. Також обов’язково потрібен документ, що підтверджує особу одержувача.

  Пошуками вантажу у разі його зникнення займаються співробітники компанії або компетентні органи (залежно від ситуації). Відправник повинен зробити відповідну заяву, щоб згодом отримати обіцяну компенсацію. Слід пам’ятати такі аспекти:

  • відшкодовується втрата або нестача вантажу у розмірі вартості зниклого майна;
  • ушкодження товару компенсується у розмірі, на яку знизилася ціна;
  • також оплачують втрату цінного вантажу, але компанія відповідач має право опротестувати заявлену вартість.

  Також відправник та одержувач не можуть розраховувати на компенсацію моральних збитків, неустойки, не отриманого прибутку. Щоб подати заяву про зникнення вантажу, замовник повинен мати документ, що підтверджує факт передачі майна до служби доставки.

  Особливості спілкування з вантажоодержувачем

  Важливим моментом вважається факт зазначення документації місця передачі вантажу. Перевізник повинен сповістити сторону, що приймає, про прибуття транспорту заздалегідь. Одержувач залежно від обставин та умов договору забезпечує розвантаження машини, перевіряє її чистоту після закінчення робіт. Зазвичай це роблять вантажники. Якщо транспортування передбачає доставку «до дверей», сторона, що приймає, готує під’їзні шляхи, звільняє майданчики під вивантаження.

  Наявність штучного та тарного продукту звіряють за кількістю вантажних місць. Перевірка відбувається аналогічно до ситуації, коли вантаж передавався експедиторській компанії: крім підрахунку, перевіряється вага, габаритні розміри, інші тонкощі, зазначені в накладній. Якщо використовується залізничний транспорт, всі заходи перевірки відбуваються на станції. Після закінчення звірки особа, що отримує, підписує документ, що підтверджує факт доставки вантажу цілісним.

  Поголів’я худоби вважають відповідно за кількістю голів. У разі одержувач повинен забезпечити чищення фургону чи виконати її силами підприємства. Якщо необхідно проводити дезінфекцію контейнера. Проте зовсім інша ситуація, коли перевезення замовляється «під ключ», а також у випадках, обумовлених письмово, які мають на увазі інший порядок дій.

  Кожна сторона може пред’явити претензії, якщо вважає, що якісь нормативні моменти порушені. Причому у випадках з міжнародними доставками це зробити необхідно протягом 3 діб, інакше відправник може втратити право на отримання страховки.

  Comments are closed.

  Замовити доставку

  Авіа доставка Авіа доставка Сборные грузы Збірні грузи Контейнерные перевозки Контейнерні перевезення Авто доставка Авто доставка Выкуп Викуп Поиск поставщика Пошук постачальника

  Звертайтесь до нас

   Останні новини

   Доставка вантажів з Південної Кореї

   Південна Корея – країна, яка за короткий проміжок часу зуміла ...

   Викуп товару з майданчика TAOBAO

   Китайський торговий майданчик TaoBao поєднує велику кількість продавців, орієнтованих на ...

   Доставка вантажів з Тайвані

   Тайвань входить до топ-10 найбільших виробників у світі. У цій ...

   Рецензії на есе – кому користуватися?

   Багато авторів, у тому числі письменників, часто ігнорують послугу есе ...

   language-switcher-fixed

  • Русский
   • 044 353 00 01