language-switcher

  • Русский
  • X

    Залишіть ваш відгук

    Ваша оцінка

    Цена
    Качество
    Сроки
    • 044 353 00 01
    • 097 203 19 55
    • 048 738 77 81
    • 093 170 22 13

    Сімейний бюджет: основні особливості планування

    Якщо ви раніше практикували роздільний бюджет з вашим партнером, а тепер статус ваших відносин змінився, то поради щодо того, як правильно планувати сімейний бюджет, точно не будуть зайвими для вас. Насправді, у процесі планування сімейного бюджету існує чимало особливостей. І ми вам про них із задоволенням розповімо у цій статті.

    Сімейний бюджет: основні особливості планування

    Найперше, виберіть модель ведення бюджету/ Є кілька способів вести сімейний бюджет: загальний, змішаний і роздільний бюджети. Виберіть формат, який влаштує обох партнерів. Це дуже важливо обговорювати ще до моменту створення сім’ї, або ж, до початку спільного проживання: щоб усі знали, на що йдуть і щоб потім не було образ і недомовленості.

    1. Загальний бюджет. Це найбільш поширений з усіх типів сімейного бюджету. Ви об’єднуєте всі доходи, і з них оплачуєте рахунки та особисті витрати. Мінуси: не вийде робити сюрпризи, оскільки цю статтю витрат буде складно приховати; можуть виникати суперечки, якщо у вас і партнера сильно відрізняється заробіток. Втім, найчастіше саме такий формат є найбільш вдалим.
    2. Змішаний бюджет. Підходить парам із нерівними доходами. Кожен відраховує до загального котелу рівну суму грошей або еквівалент у відсотках. Звичайно, треба домовитися відразу ж про те, хто скільки відраховує, щоб уникнути сварок. Наприклад, кожен вкладає до загального бюджету 70% свого доходу та 30% доходу залишається особистим для кожного з партнерів. Такий підхід дозволяє зберігати загальний бюджет, відчуття сім’ї, а також дозволяє час від часу робити один одному сюрпризи, відкладати кошти.
    3. Роздільний бюджет. Назва говорить за себе – ви ділите загальні витрати навпіл, гроші, що залишилися, витрачаєте на себе. Мінус: незручно планувати великі покупки Крім цього, сенс сім’ї може дещо загубитися. Тому обирати окремий бюджет радимо лише у крайніх випадках.

    Що ще потрібно зробити при плануванні сімейного бюджету?

    1. Виділіть гроші на особисті витрати. Це потрібно робити навіть тоді, коли у вас із партнером – повністю загальний бюджет. Іноді ми незадоволені тим, як партнер розпорядився спільними грошима. Рішення є. Виділіть кожному гроші на особисті витрати. Ними можна розпорядитися як завгодно. Гроші можуть бути видані як готівкою, так і на банківський рахунок.
    2. Плануйте витрати на подарунки та свята. Домовляйтесь про всі нерегулярні витрати. Чим більше у фінансовому плануванні сімейного бюджету комунікації – тим краще для вас. Зазвичай при незапланованих витратах страждають наші заощадження — ми беремо гроші з них. Найкраще розрахуйте на початку місяця свій щоденний ліміт витрат з урахуванням усіх свят.
    3. Дуже важливо навіть за наявності повністю спільного бюджету мати різні банківські рахунки. По-перше, у кожного з партнерів, таким чином, буде більше фінансової незалежності: це завжди комфортніше. Плюс – так буде більш зрозумілим внесок кожного з партнерів до загального бюджету.
    4. Ведіть облік доходів та витрат, щоб скоротити непотрібні витрати. Так само, як і у випадку з особистим бюджетом, обов’язково заведіть спеціальний мобільний додаток. У деяких із них, до речі, є сімейні облікові записи, що дуже зручно.
    5. Встановлюйте ліміти на витрати, щоб досягти загальних цілей. Це допоможе уникнути неприємних конфліктів у сім’ї, коли хтось один, наприклад, витрачає явно більше коштів на свої хобі, захоплення чи дозвілля, ніж інший.
    6. Обов’язково відкладайте частину загального доходу. Це може бути 10% або 20% – та сума, яка буде для вас комфортною. Накопичення бажано робити навіть тоді, коли у вас немає будь-якої конкретної фінансової мети: у будь-якому випадку, фінансова подушка безпеки в сім’ї ніколи не буде зайвою.
    7. Ознайомтеся з літературою щодо спільного бюджету. Підходів існує досить багато і цілком можливо, що ви почерпнете для себе щось корисне.

    Головні правила ведення сімейного бюджету: що треба враховувати?

    1. Обов’язково здійснюйте трекінг як доходів, так і витрат. Після кожного місяця або кожного кварталу, аналізуйте, на що ви витрачаєте найбільше і як можна оптимізувати ці витрати.
    2. Не забувайте, що джерела додаткового доходу не будуть зайвими. У тому числі – пасивного. Якщо у вас є можливість інвестувати будь-куди – обов’язково інвестуйте.
    3. Обов’язково робіть накопичення. Нехай це буде невелика сума – але все ж таки, навіть невелика фінансова подушка безпеки дозволить почуватися сім’ї впевненіше.
    4. Шукайте компроміси при складанні домовленостей про бюджет.
    5. Більшість витрат важливо промовляти. Не варто робити покупки, не порадившись про це з партнером.

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Замовити доставку

    Авіа доставка Авіа доставка Сборные грузы Збірні грузи Контейнерные перевозки Контейнерні перевезення Авто доставка Авто доставка Выкуп Викуп Поиск поставщика Пошук постачальника

    Звертайтесь до нас

      Останні новини

      Доставка вантажів з Південної Кореї

      Південна Корея – країна, яка за короткий проміжок часу зуміла ...

      Викуп товару з майданчика TAOBAO

      Китайський торговий майданчик TaoBao поєднує велику кількість продавців, орієнтованих на ...

      Доставка вантажів з Тайвані

      Тайвань входить до топ-10 найбільших виробників у світі. У цій ...

      Рецензії на есе – кому користуватися?

      Багато авторів, у тому числі письменників, часто ігнорують послугу есе ...

      language-switcher-fixed

    • Русский
      • 044 353 00 01