Найдоступніший спосіб пошуку постачальника — це, звичайно ж, пошук у мережі Інтернет. Використовувати для цього можна популярні торгові майданчики, такі як, скажімо, AliExpress, Alibaba, 1688, Taobao, а також багато інших. Пошуки можна вести різними способами: хтось шукає конкретний товар і порівнює ціну/якість у різних постачальників, хтось, у свою чергу, шукає популярні товари і вже потім аналізує, наскільки вони користуватимуться попитом на місцевому ринку. Будь-які способи мають місце, але все ж таки варто розуміти, що просто серфить на торгових майданчиках – недостатньо. Як мінімум, дуже важливо перевірити сумлінність такого постачальника, можливо – замовити пробну партію товару, щоб переконатися, що якість відповідає заявленому.
Але коли ви починаєте шукати виробника товару в Китаї, особливо коли ви вже знайшли кілька компаній, перед вами постає чимало запитань. І на них дуже важливо відповісти.

На що варто звертати увагу при пошуку постачальників у Китаї?
- Обсяг виробництва, річний оборот. На відміну від вітчизняних компаній, китайські підприємства досить охоче розміщують інформацію про свої обсяги виробництва та річні обороти. Більше того, вони пишаються цими цифрами і не роблять із них жодної таємниці. При порівнянні фабрик ці дані можуть бути дуже цінними. Адже, як відомо, собівартість кожної одиниці продукції із збільшенням обсягів виробництва знижується. Відповідно, і мінімальні ціни, які можуть запропонувати різні фабрики, відрізняються залежно від обсягів виробництва.
- Розміщення виробництва в Китаї схильне до певної географії – це теж дуже важливо враховувати в процесі пошуків. Тобто. для кожного продукту є певний регіон, у якому переважно розташовується його виробництво. У цьому регіоні розміщується основна сировина, є необхідна робоча сила тощо. А за рахунок жорсткої конкуренції рівень цін на продукцію тут найнижчий. Загалом, дуже важливо вибрати правильний регіон, оскільки китайські виробництва досить жорстко розділені у регіональному плані.
- Кількість робітників/кількість менеджерів Загальна кількість робітників на фабриці може побічно говорити про обсяги виробництва, і різниться залежно від галузі, технології тощо. Але, наприклад, співвідношення робітників і керуючих вже свідчить про рівень організації праці.
- Головні ринки збуту – уточнюйте їх. Ті підприємства, які працюють на експорт, зазвичай самі говорять про те, до яких країн вони здійснювали постачання та де їх найбільші клієнти. У крайньому випадку, цю інформацію завжди можна запросити під час листування. Якщо ж продукція, в принципі, не призначена для експорту, то реалізувати її після покупки може бути дуже складно. Враховуйте, що особливості місцевого ринку та ринку СНД можуть дуже відрізнятися.
- Рік заснування та статус. Звичайно, чим довше виробництво існує на ринку, тим співробітництво обіцяє бути надійнішим. А ось з тільки-но створеними компаніями ми вам рекомендуємо бути максимально обережними і, якщо і співпрацювати, то починати з невеликих партій товарів.
- Сертифікати якості. Це – перші документи, на які варто звертати увагу та їх обов’язково щоразу потрібно вимагати. Наявність у постачальника міжнародних сертифікатів якості та безпеки як на продукцію, так і на процес виробництва теж вселяє довіру. Це сертифікати CE, TUV GS, RoHs, UL, Ansi, ISO тощо. Поспілкуйтеся з юристами щодо відповідності цих сертифікатів.
- Відгуки від покупців. Збирайте максимум відгуків: “пробивайте” у пошукових системах ім’я бренду, назву постачальника, читайте, що написано всіма доступними мовами, у крайньому випадку, ви також можете скористатися перекладачем онлайн. І завжди звертайте увагу саме на негативні відгуки: вони допоможуть скласти цілісніше та точніше враження; Тому ми радимо вам звернутися за допомогою до посередників, які вже давно працюють з Китаєм, вивчають попит на ринках, відвідують виставки-презентації нової продукції, володіють китайською мовою, а також можуть не тільки знайти постачальника, а й викупити товар, розмістити на власному китайському складі, а вже потім – надіслати вам.
Пошук постачальників у Китаї: до кого можна звернутися?
Самостійний онлайн-пошук постачальників, безумовно, хороший, але в деяких випадках варто звертатися до професіоналів, особливо тоді, коли ви маєте справу зі складною, досить вузькоспрямованою нішою. Та й загалом, завжди краще додатково вивчити ринок, а не просто ліниво серфити на AliExpress або Taobao. У будь-якому випадку, якщо ви знаходитесь в пошуках перевірених китайських постачальників, які добре себе зарекомендували, то фахівці компанії Topcargo із задоволенням вам допоможуть. Біль
Залишити відповідь